Jaro a léto 2012

 


29.4
Den Matek

Jako každoročně i letos pořádá Stražišťan vystoupení věnované našim matkám. Tento rok je však vystoupení obohaceno o tance věnované jaru, ukážeme také jedno z našich mezi diváky nejoblíbenějších pásem Pacovské panenky i jedno z nejnovějších pásem Na návsi. Obsah programu bude žertovný a jako třešničku na dortu máme přichystané zbrusu nové vystoupení našich nejmladších.

 

26.5
Kovářov

I v roce 2012 nás můžete spatřit mezi dalšími vynikajícími soubory na pravidelném fetivale v Kovářově. Neváhejte a vypravte se za námi na tento malebný festival plný zábavy, poučení o lidových zvycích a tanců veselých souborů z Čech i cizích zemí. Celý festival je provázen stánky s tradičním oblečením i jídlem.

 

16 – 17. 6
Lázně Bělohrad

Naším nejnovějším místem k vystoupení jsou krásné lázně Bělohrad, které rozhodně stojí na návštěvu. Udělejte si příjemný víkend v lázních a u té příležitosti shlédněte i vystoupení vašeho oblíbeného souboru Stražišťanu, programem zajisté nebudete zklamaní!

 

23.6
Pohleď

Naše poslední jarní vystoupení budete mít možnost spatřit na večerním programu v Pohledi u Světlé nad Sázavou. Večerní program se koná ve skanzenu selského statku k uchování staré tradice pálení svatojánksých ohňů, které se zapalovaly na kopcích a návrších v předvečer svátku sv. Jana Křtitele. Na tomto místě plném dobrého jídla, pití, tance a zpěvu si určitě oblíbíte lidové zvyky a tradice!