Jaro a léto 2013


24. 3
Vystoupení na jarmarku v Obratani


12.5
Den Matek

Jako každoročně i letos pořádá Stražišťan vystoupení věnované našim matičkám. Tentokrát je ale koncert obohacen o jarní taneční pásmo Stražišťánku – Otevírání studánek v hlavní roli s našimi nejmenšími členy.
Stejně tak se představí i nová posila velké složky souboru a to konkrétně ve staronových tancích a písních nacvičených speciálně pro tuto příležitost.
Přijďte s námi tedy oslavit tuto významnou událost a pobavit se při pohledu na žertovné písně i potěšit při pozorování nejmladších dětí.
Koncert začíná od 14:00 na pacovském zámku.

 

25.5
Festival Světlá nad Sázavou

ZRUŠENO

 

8.6
Vystoupení pro Slavík

Letos má Stražišťan v první polovině roku o vystoupení opravdu postaráno. Zúčastníme se i vystoupení pod taktovkou Slavíku, co však předvedeme, zůstává tajemstvím. O důvod víc přijít se na nás podívat nebo alespoň shlédnout ostatní soubory, včetně excelentního výkonu PS Slavík.

 

15.6
Mikroregiony

Po pár letech neúčasti se Stražišťan vrací na “pacovská prkna“ při příležitosti téměř prázdninových Mikroregionů.
Snad se nám podaří obveselit vás tradiční přehlídkou zpěvů a tanců z vašeho rodného města. Chybět nebude ani pár, již dlouho plánovaných, novinek.
Určitě se přijďte podívat a strávit krásné odpoledne na prosluněném náměstí plném nádherných výkonů pacovských spolků – pěveckých i tanečních.

 

20.7
Folklorní festival v Jindřichově Hradci

Kdo se zajímá o folklor jako takový nebo se jen rád těší pohledy na načančané a nablýskané kroje, nesmí vynechat festival v Jindřichově Hradci, který se bude konat přímo v centru města.
Mezi nepřeberným množstvím zpěvů a tanců se bude točit i Stražišťan se svými pásmy reprezentujícími kulturu a historii pacovska.
Přijďte nás podpořit nebo se jen potěšit pohledem na “krojované“ náměstí.

 

Vystoupení v Dobré Vodě

I zde Stražišťan zatančil a zazpíval, žertovnými písněmi publikum potěšil. A že se bylo na co dívat! Uvedena byla např. nová píseň Okolo Pacova a mnoho dalších krásných choreografií i zpěvů.